Narodowe święto Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest w Polsce dniem wolnym od pracy. W szkole także nie odbywają się wtedy zajęcia. Dlatego w naszym gimnazjum to święto uczciliśmy już 28 kwietnia.
W uroczystej akademii z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczestniczyła młodzież całej szkoły. Występ przygotowały klasy I a i I b, które wspomagał szkolny chór.
W trakcie przedstawienia były wspominane inne święta majowe obchodzone w Polsce.

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Mysłowicach w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiona została uroczysta Msza Św. za ojczyznę. Po mszy miał miejsce uroczysty przemarsz delegacji różnych szkół i instytucji do miejsc pamięci narodowej w naszym mieście. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy. Obchody uświetniła orkiestra dęta KWK Mysłowice – Wesoła.