Wyjazd klasy 2A i 2B na wycieczkę do Warszawy

Relacja:

"Dnia 15 Maja 2017 roku klasa II a wraz z II b i opiekunami pojechały na trzydniową wycieczkę do Warszawy. W celu poznania stolicy w jak najszybszym czasie, środkiem transportu był autokar.
W poniedziałek wczesnym rankiem uczestnicy wycieczki wyjechali spod Gimnazjum nr 5 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego do stolicy. Jako pierwsze uczniowie zwiedzili sejm. Następnie udali się na spacer po parku łazienkowskim. Podczas czasu wolnego mogli podziwiać piękny widok łazienek królewskich. Kolejnym punktem programu było oprowadzenie gimnazjalistów po Polskim Radiu, gdzie mogli zobaczyć nadawane na żywo transmisje, jak i sami nagrać swoje głosy. Po długim i ciekawym dniu młodzież wraz z nauczycielami udała się na obiadokolację, a następnie zostali zakwaterowani w hotelu. Kolejnego dnia, zaraz po śniadaniu zwiedzający pojechali do Centrum Nauki ,,Kopernik". Zaraz na wejściu można było odczuć cudowną atmosferę miejsca. Po trzygodzinnej zabawie dziewczęta i chłopcy mogli podziwiać widoki z dachu biblioteki uniwersytetu warszawskiego. Później gimnazjaliści wjechali na trzydzieste piętro pałacu kultury i nauki. Przed obiadokolacją uczestnicy wycieczki spacerowali po Starówce. Na koniec dnia udali się do hotelu na spoczynek. Ostatniego dnia wycieczki młodzież po śniadaniu została wykwaterowana z pokoi. Z samego rana zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, by wraz z przewodnikiem poznać historię stolicy swojej ojczyzny. Pozostając w klimacie wojny uczniowie udali się na cmentarz Powązki. Na zakończenie wyjazdu chłopcy i dziewczęta zostali oprowadzeni po PGE trasą piłkarza.

Polecam każdemu tę wycieczkę. Uważam, że znajduje się tam coś co zaintryguje każdego. Jednocześnie jest to dobra okazji do integracji z klasą."

Wiktoria S