Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 

Zakończenie roku szkolnego (link)

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum nr 5 rozpoczęło się 23 czerwca 2017 w sali gimnastycznej o godz. 9.00.
Dyrektor Grażyna Goj przywitała zabranych gości, rodziców uczniów klas trzecich, uczniów szkoły i grono nauczycielskie. Powiedziała m.in.: „(...) dziś przyszedł czas na radosne podsumowania - świętujemy przecież zakończenie roku szkolnego. Dla części naszych uczniów to ostatni dzień w tych murach, ponieważ za chwilę staną się absolwentami Gimnazjum nr 5 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Za Wami, drodzy Trzecioklasiści, 3 lata spędzone w naszej szkole, czas, w którym zmienialiście się z dzieci w prawie dorosłych młodych ludzi. Myślę, że był to owocny okres, nie tylko jeśli chodzi o zdobytą wiedzę i umiejętności, ale i sukcesy sportowe, artystyczne czy nawiązane przyjaźnie. Po wakacjach rozpoczniecie kolejny etap edukacji. Przed Wami droga ku dorosłości. Wierzę, że lata spędzone w gimnazjum dobrze Was do tej drogi przygotowały i że świetnie sobie poradzicie. Nie marnujcie swoich, już odkrytych talentów. Rozwijajcie je z pasją, czerpiąc z tego faktu wiele radości i satysfakcji. I niech zawsze towarzyszą Wam słowa naszego patrona „Od siebie trzeba wymagać najwięcej”(…).
Po przemówieniu tradycyjnie na forum całej społeczności szkolnej wręczone zostały świadectwa uczniom wyróżniającym się w nauce oraz nagrody: za wyniki w nauce, sporcie, wyróżnienia za 100% obecność w szkole i za inne osiągnięcia. Laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii Amanda Kowalczyk oraz laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii Paulina Sygut mogą cieszyć się z tabletów, ufundowanych przez firmę "Purus" . Rodzice uczniów klas trzecich, którzy wyróżnili się w jakiejś dziedzinie otrzymali gratulacje, a rodzice wspomagający szkołę-podziękowania.
A
licja Noworzyn otrzymała nagrodę za najwyższy przyrost wiedzy między pierwszym, a drugim semestrem tego roku szkolnego. Nagrodą jest bezpłatny turnus na sportowym obozie "Dwanaście Przygód" w Tresnej, ufundowany przez Szkołę Sportu i Turystyki.
Wręczono także, tym razem po raz ostatni, statuetki Przyjaciel Szkoły dla panów: Eugeniusza Starzaka i Pawła Pastuszki, prezesa firmy Purus.
W części artystycznej uroczystości wystąpiły: Magda Stanisz, Wiktoria Wróbel, Erina Bartnicka, Alicja Noworzyn, Urszula Dera oraz szkolny chór. Za stronę muzyczną odpowiadał Wojciech Olszyczka.
Na zakończenie dyrektor Grażyna Goj życzyła wszystkim zasłużonych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!
Do tych życzeń dołączają się wszyscy nauczyciele, życząc uczniom radosnych i bezpiecznych wakacji, w czasie których wypoczną, aby z nowymi siłami mogli stawić się w murach szkoły w następnym roku.


Copyrights © 2017 r. Gimnazjum numer 5 w Mysłowicach [ALL RIGHTS RESERVED]