Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Wyjątkowe rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018 miało miejsce w dwóch budynkach należących do jednej placówki w dzielnicy Mysłowic – Wesołej.

Pani Dyrektor Grażyna Goj przywitała kolejno średnich, najmłodszych, a na końcu najstarszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego. Uroczystości miały miejsce w siedzibie szkoły przy ulicy Piastów Śląskich oraz w budynku przy ulicy Dzierżonia. Dzieci młodsze przywitały zebranych pociągiem zmierzającym do szkoły z radosnym śpiewem i licznymi wierszykami. Szczególne słowa skierowane zostały do pierwszaków z wielkimi tytami, a nieco później do uczniów starszych w tym do klas wygaszanego Gimnazjum nr 5. Uroczystość dla młodzieży uświetnił występ obfitujący w piosenki, taniec, dobry humor. Nie zabrakło w nim pięknej recytacji i wielu życzeń. Życzenia pokrywały się z tymi, które skierowała do wszystkich pani Dyrektor. Rozpoczęty właśnie rok szkolny ma być  rokiem spełniania marzeń o wielu sukcesach i osiągnięciach wszystkich uczniów i uczących, którzy razem tworzą największą społeczność szkolną w mieście Mysłowice.